Gość


Nasza oferta

Aktualności


Drugi zjazd Szkoły dla Rodziców
piątek, 2 lutego 2018, Natalia Jędrzejczak

1 lutego 2018 roku w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się kolejna odsłona Szkoły dla Rodziców. Wraz z uczestnikami twórczo, innowacyjnie odkrywaliśmy historie rodzinne, cykle rozwojowe rodziny, czy rytuały i przekonania rodzinne. W ramach zjazdu poznano i zainicjowano tworzenie "mapy rodzinnej"- genogramu, jego struktury i symboli, co będzie kontynuowane w ramach III zjazdu Szkoły dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy już dziś!

Galeria

Wyrazy głębokiego...
piątek, 2 lutego 2018, Natalia Jędrzejczak

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy

dla dra inż. Adama Wojciechowskiego

z powodu śmierci żony

składają

Władze Uczelni oraz cała społeczność akademicka.

 

Szkolenie - mobbing w środowisku pracy
piątek, 2 lutego 2018, Natalia Jędrzejczak

Na zaproszenie Regionalnego Centrum Edukacyjnego w Bydgoszczy, dr Aneta Kokot reprezentująca Biuro Karier oraz Pracownię Wsparcia Pedagogiczno-Psychologicznego Auxilium przy GSW Milenium, przeprowadziła 2 lutego 2018 r, w Ciechocinku szkolenie dla kadry zarządzającej w środowisku oświatowym  w zakresie mobbingu w środowisku pracy. W ramach kilkugodzinnego spotkania w sposób twórczy przedstawiono proces i mechanizm powstawania przemocy w pracy, zakres jego przejawów oraz koszty jakie ponosi zarówno pracodawca jak i pracownik. Nie bez znaczenia stały się zagadnienia prewencji nieetycznych zachowań oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Zaproponowane treści spotkały się z entuzjazmem ze strony uczestników a ich doświadczenia własne stały się przyczynkiem do zmiany tej toksycznej sytuacji.

Galeria

Wystartował maraton wykładów otwartych WZ GSW Milenium w powiecie wągrowieckim.
czwartek, 1 lutego 2018, Natalia Jędrzejczak

Z ogromną satysfakcją informujemy, że 31 stycznia 2018 r. odbył się pierwszy z cyklu wykładów otwartych dla klas maturalnych, prowadzonych przez wykładowców Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Wykład na temat: "Moda i trendy na rynku pracy"- wygłosiła dr Aneta Kokot, pedagog, doradca zawodowy z wieloletnim stażem. Po wykładzie dziekan WZ w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi opowiedział o uczelni i przedstawił uczniom ofertę naszych studiów. Bardzo dziękujemy Dyrekcji Liceum Panu mgr. Cezaremu Szypulskiemu, a Panu mgr. Maciejowi Patelskiemu - za możliwość wygłoszenia wykładu.

Galeria

Kolejny artykuł naukowy
czwartek, 1 lutego 2018, Natalia Jędrzejczak

Informujemy, że dr Mykola Orlykovskyi opublikował kolejny artykuł naukowy w języku angielskim na temat: “Rolnictwo w Polsce i na Ukrainie – potencjał i dynamika zmian w produkcji” („Agriculture in Poland and Ukraine – Potential and Dynamics of  Changes in Production”) w Zeszytach Naukowych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie - Problemy Rolnictwa Światowego (Scientific Journal Warsaw University of Life - Sciences Problems of World Agriculture).

links:

https://doi.org/10.22630/PRS.2017.17.4.108

http://sj.wne.sggw.pl/pdf/PRS_2017_T17(32)_z4.pdf

Zapraszamy na drugi zjazd Szkoły dla Rodziców
piątek, 26 stycznia 2018, Natalia Jędrzejczak

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na drugi zjazd Szkoły dla Rodziców, który odbędzie się 1 lutego 2018 r. w godz.17:00-19:45 w sali nr 14.

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:
dr Aneta Kokot- a.kokot@op.pl; tel.697 697 639

Konstytucja dla Nauki – Projekt Ustawy 2.0.
wtorek, 23 stycznia 2018, Natalia Jędrzejczak

Na zaproszenie Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosława Gowina, Rektor GSW Milenium – dr Hubert Paluch wziął udział w Prezentacji projektu Ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” po konsultacjach społecznych. Podsumowanie konsultacyjnego etapu prac nad ustawą miało miejsce w dniu 22.01.2018 r.
w Warszawie.

Galeria

Więcej informacji na stronie www.nauka.gov.pl  oraz www.konstytucjadlanuaki.gov.pl

Rekonstrukcje kultury i edukacji. Dynamika selekcji i socjalizacji w perspektywie porównawczej
piątek, 19 stycznia 2018, Natalia Jędrzejczak

Wykładowcy GSW Milenium - dr Sylwia Jabłońska oraz dr Przemysław Frąckowiak - wzięli czynny udział w ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Zakład Pedagogiki Porównawczej oraz Zakład Edukacji Wielokulturowej i Badań nad Nierównościami Społecznymi Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja odbyła się pod tytułem Rekonstrukcje kultury i edukacji. Dynamika selekcji i socjalizacji w perspektywie porównawczej w dniach 17-18 stycznia 2018 roku. Dr Sylwia Jabłońska zaprezentowała wystąpienie na temat Edukacja a budowanie jakości życia w okresie średniej dorosłości. Studia przypadków, a dr Przemysław Frąckowiak: Socjalizacyjny stygmat i kapitał niedostosowania społecznego. Referaty zostaną wydrukowane w czasopiśmie Studia Edukacyjne oraz w tomie pokonferencyjnym.

Galeria

Szkolenie dla przedsiębiorców "Dzień dla Biznesu"
środa, 17 stycznia 2018, Natalia Jędrzejczak

Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa o. Gniezno w dniu 16.01.2018 r. zorganizowała szkolenie dla przedsiębiorców z terenu Wielkopolski pt. „Dzień dla Biznesu”. Jednym z prelegentów był Rektor GSW Milenium, dr Hubert Paluch, który poprowadził szkolenie nt. „Nie każdy klient jest ważny – marketing dla odważnych”.

Więcej informacji na stronie www.wiph.gniezno.pl

Galeria

Zajęcia studentów GSW Milenium w Przedszkolu Nr 15 w Gnieźnie
wtorek, 16 stycznia 2018, Natalia Jędrzejczak

Miło jest Nam poinformować, że w dniu 15 stycznia 2018 r. studenci II roku studiów licencjackich kierunku: pedagogika o specjalności: Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną wraz z wykładowcami GSW Milenium (mgr Agnieszka Żółtowska, dr Aneta Kokot) zostali zaproszeni przez Dyrekcję  Przedszkola Nr 15 w Gnieźnie w celu przedstawienia dzieciom autorskiego programu muzycznego mgr Agnieszki Żółtowskiej obejmującego pastorałki w oparciu o wiersze Wandy Chotomskiej. Spotkanie odbyło się w przemiłej i jeszcze kolędowej atmosferze a najmniejsza widownia i pracownicy Przedszkola uraczeni byli potężną dawką muzyki, śpiewu oraz talentu Naszych studentów, a to wszystko odbyło się w aurze dobrej zabawy i humoru.

Partnerzy uczelni