Gość


Nasza oferta

Aktualności


Wigilie Studenckie
wtorek, 5 grudnia 2017, Natalia Jędrzejczak

Szanowni Studenci,
w związku ze zbliżającą się Wigilią Studencką uprzejmie prosimy o zgłaszanie dwóch osób z każdej grupy, które upieką na tą okoliczność ciasta.
Termin Wigilii Studenckiej w Wągrowcu -10/12/2017 r.
Termin Wigilii Studenckiej w Gnieźnie - 16/12/2017 r.
Osoby te, a także Starostów grup/roku prosimy o kontakt z dr Sylwią Jabłońską - tel. 502 910 392.

Akcja charytatywna w ramach Szlachetnej Paczki
poniedziałek, 4 grudnia 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniach 2-3 grudnia 2017 roku w GSW Milenium studenci III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika przy wsparciu Samorządu Studenckiego GSW Milenium zorganizowali zbiórkę pieniędzy w ramach akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Studenci oraz wykładowcy pięknie otworzyli serca i portfele na pomoc drugiemu człowiekowi. Organizatorzy zbiórki spotkali się w tych dniach z otwartością i gościnnością każdego kto chciał pomóc. Dzięki zebranym pieniążkom będą mogli sprostać wszystkim potrzebom naszych bohaterek, którymi są samotnie wychowująca mama, Basia i jej 9 letnia córka,  Marysia, a nawet zakupić prezenty dla kobiet.
Dziękujemy bardzo serdecznie za okazaną pomoc!

Galeria

Akcja charytatywna w ramach Szlachetnej Paczki, 2-3.12.2017 r.
środa, 29 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniach 2-3 grudnia 2017 roku w GSW Milenium zostanie przeprowadzona akcja charytatywna w ramach Szlachetnej Paczki. Studenci Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium 3 roku studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika i zarządzanie przy wsparciu Samorządu Studenckiego GSW Milenium będą wchodzili na zajęcia i zbierali pieniążki. Zbiórka ma na celu zebranie środków pieniężnych na zakup towarów spożywczych i odzieżowych dla jednej ubogiej rodziny w Gnieźnie. Naszymi bohaterkami są samotnie wychowująca mama Basia i 9 letnia Marysia. Dlaczego właśnie one ? Otóż, pani Barbara jest osobą o wielkim i dobrym sercu i uczy swoją córkę dobroci dla innych. Kobieta wcale nie chciała pomocy twierdząc, że "inni" mają gorzej. Warunki bytowe tej rodziny są złe. Często nie starcza im na normalne potrzeby żywieniowe. Pani Barbara nie może podjąć pracy, ponieważ jej córka choruje na nadpobudliwość i nie może zostać sama w domu. Kobiety chciałyby spędzić święta w radosnej atmosferze i przy ciepłym posiłku.
Mamy nadzieję że z Waszą pomocą uda nam się zrealizować Szlachetną Paczkę dla tych wxspaniałych Dziewczyn. Otwórzmy nasze serca, ale i portfele dla drugiego człowieka.
Serdecznie zapraszamy !

Aktywność seniorów w przestrzeni lokalnej – potrzeby i wyzwania. Senioralia 2017
wtorek, 28 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniu 28 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo odbyło się  Seminarium Naukowe pt. „Aktywność seniorów w przestrzeni lokalnej – potrzeby i wyzywania” zorganizowane przez Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium, Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Radę Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo.
Podczas seminarium naszą uczelnię reprezentowali: dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium, dr Anna Knocińska, dr Danuta Krzysztofiak oraz dr Radosław Skrobacki. Pan dr Radosław Skrobacki przedstawił raport ze wspólnie przeprowadzonego projektu badawczego przez GSW Milenium i Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo „Diagnoza potrzeb osób starszych w gminie Czerniejewo – w kierunku aktywizacji seniorów i optymalizacji jakości ich życia”.

plakat

program

galeria

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Szkoła dla Rodziców"
poniedziałek, 27 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

Pracownia poradnictwa wychowawczego i wsparcia pedagogiczno-psychologicznego PERMUTO działająca przy Akademickim Centrum Wsparcia Pedagogiczno-Psychologicznego Auxilium przy GSW Milenium serdecznie zaprasza Państwa do udziału w Szkole dla Rodziców. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 grudnia (piątek) w godz.17:00-20:00.
Jej realizacja w ramach spotkań warsztatowych ma za zadanie m.in.

  • dostarczenie wiedzy na temat emocji oraz nauka ich rozpoznawania, nazywania i rozumienia
  • dostarczenie wiedzy nt. skutecznej komunikacji oraz ćwiczenia praktyczne dotyczące mówienia o swoich uczuciach i oczekiwaniach
  • wzmocnienie pozytywne i odkrywanie poczucia własnej mocy w relacjach rodzinnych
  • praca z genogramem
  • dostarczenie informacji dotyczącej granic psychologicznych, ich znaczenia i funkcji w życiu człowieka oraz pobudzenie do refleksji, w jaki sposób stawiać je własnemu dziecku
  • dostarczenie wiedzy na temat wpływu alkoholu i narkotyków na organizm człowieka oraz jak rozpoznać sygnały świadczące o ich użyciu przez dzieci
  • obniżenie u rodziców lęku oraz wstydu przed konfrontacją z problemem dziecka

Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Czas trwania: 5 spotkań po 2 godziny
Liczba osób: 14 (grupa jest zamknięta tzn.po zapisaniu się do Szkoły dla Rodziców nie ma możliwości zmiany uczestnika)
Zapisy: dr Aneta Kokot- 697 697 639, a.kokot@op.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: 8 grudnia 2017 r.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału! :)

CENTRUM KETTLEBELL WĄGROWIEC zaprasza
wtorek, 21 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

UWAGA STUDENCI!
CENTRUM KETTLEBELL WĄGROWIEC przy współpracy Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej MILENIUM przygotował dla Was promocję na jedyne w Wągrowcu zajęcia Kettelbell Hardstyle.
Wszyscy studenci uczelni GSW Milenium z ważną legitymacją studencką otrzymają rabat na karnet, na zajęcia grupowe Kettlebell Hardstyle prowadzone przez asystenta CKB Polska - Marcina Dziekana.

Wybierając uczelnię MILENIUM postawiłeś na swoją przyszłość zawodową, teraz dzięki CENTRUM KETTLEBELL WĄGROWIEC postaw również na swoje zdrowie, zgrabną sylwetkę, a przede wszystkim siłę i wytrzymałość.

Już od stycznia ruszają kolejne grupy Kettlebell Hardstyle. Nabór już wystartował, a wolne miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.
Nie zwlekaj i zarezerwuj sobie miejsce w jedynej szkole siły w promieniu 60km.

Aktywność seniorów w przestrzeni lokalnej – potrzeby i wyzwania
poniedziałek, 20 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

Nasz Partner, z którym współpracujemy, Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Rada Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo zapraszają na SENIORALIA pod hasłem „Siła wieku i doświadczenia, czyli jak senior Gminę Czerniejewo zmienia”, które odbędą się w dniach 21-29 listopada 2017r.

 

Spektakl teatralny „H2O TO JEST TO” – 22.11.2017r.
piątek, 17 listopada 2017, Paweł Spachacz

W dniu 22 listopada 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Szczytnikach Czerniejewskich odbędzie się premiera spektaklu teatralnego (bajki familijnej) pt. „H2O TO JEST TO” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Pelikan. W imieniu Stowarzyszenia Pelikan oraz Artystów-Seniorów z Gminy Czerniejewo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spektaklu. 

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci 19 listopada 2017 r.
czwartek, 16 listopada 2017, Paweł Spachacz

W naszej bibliotece znajdziesz wiele ciekawych informacji na temat przemocy wobec dzieci. Poniżej zamieszczamy spis książek, do których warto sięgnąć:

Zajęcia w Fundacji FIONA w Poznaniu
środa, 15 listopada 2017, Natalia Jędrzejczak

W dniu 14.11.2017 r. na terenie Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych „FIONA” w Poznaniu odbyło się spotkanie edukacyjne. Wzięły w nim udział studentki GSW Milenium drugiego roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika, specjalność: pedagogika specjalna w zakresie oligofrenopedagogiki (pani Julia Pilarska, pani Justyna Kubalewska, pani Karolina Moszyńska, pani Urszula Ogórkiewicz, pani Zuzanna Hoffmann) i nasz wykładowca dr Paulina Gołaska, która spotkanie zorganizowała oraz studentki GSW Milenium Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu: pani Malwina Kędziora, pani Roksana Świderska i pani Nadia Sosnowska reprezentujące Koło Naukowe Baby Start, a także opiekun Koła i nasz wykładowca, Pani dr Anna Bęczkowska.

Partnerzy uczelni