Aktualności

Gość


Nasza oferta

Aktualności


Uczyć z Wyobraźnią - bezpłatne szkolenie dla nauczycieli
wtorek, 11 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Międzywydziałowy Ośrodek Studiów Podyplomowych GSW Milenium zaprasza na bezpłatne szkolenie praktyczne dla nauczycieli i pedagogów

➡ UCZYĆ Z WYOBRAŹNIĄ ⬅ czyli o alternatywnych metodach w edukacji

✅ Dowiedz się, w jaki sposób uczyć dzieci, wykorzystując sprawdzone metody, które dzisiaj są na wyciągnięcie ręki. Zobacz, jak nowatorsko prowadzić zajęcia muzyczne wykorzystując niebanalne przedmioty i instrumenty. Doświadcz muzyki, ruchu i tańca.

✅ Sięgniemy do pedagogiki Marii Montessori, w sposób praktyczny doświadczymy ciszy i nauczymy się chodzić po elipsie. Porozmawiamy o sile śmiechu i uśmiechu. Wejdziemy w świat wyobraźni i uważności.

⏩ Szkolenie praktyczne -> ubierz się swobodnie i zabierz wygodne buty!

Konferencja pt. "Dopalacze to śmierc"
wtorek, 11 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o organizowanej we współpracy ze Starostą Powiatu Gnieźnieńskiego konferencji  pt. "Dopalacze to śmierć", która odbędzie się dnia 18 września 2018 r. o godz. 9:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego, ul. Jana Pawła II 9/10 w Gnieźnie.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Uczestnicy otrzymują materiały informacyjno-edukacyjne oraz zaświadczenie uczestnictwa.

Szczegółowe informacje tutaj.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"
poniedziałek, 10 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni wykładowca Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium mgr Anna Hedrych – Stanisławska uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Czytanie powieści odbyło się na dziedzińcu przy bibliotece publicznej i zostało urozmaicone występem chóru Lutnia. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni także, m.in. wrzesińscy samorządowcy, nauczyciele, pracownicy biblioteki oraz uczniowie. Narodowe Czytanie odbyło się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie Samorządu Studenckiego GSW Milenium
piątek, 7 września 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 7 września 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie Samorządu Studenckiego GSW Milenium. W pięknej scenerii omówione zostały pomysły na inicjatywy w nadchodzącym roku akademickim. Szczegóły przedstawimy wkrótce! Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy przede wszystkim dla Was - Studentów, dlatego czekamy też na Wasze propozycje spotkań, integracji oraz akcji, które mogą przyczynić się do rozwoju każdego z nas. Pozdrawiamy i do zobaczenia.

Nasi wykładowcy są PRAKTYKAMI - Piotr Wiliński
piątek, 7 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Zapraszamy na 2. część naszego cyklu. Nasi wykładowcy są ❗PRAKTYKAMI - zobaczcie, jak swoją wiedzę wykorzystują na co dzień.

⏩ Piotr Wiliński

✅ Pedagog. Od 1996 r. dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce pedagogicznej trudności szkolnych i trudności wychowawczych dzieci i młodzieży.

Nie studiuj pedagogiki! - obalamy mity
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

"Pedagog specjalny to w całej Polsce zawód deficytowy.
Popyt na specjalistów z zakresu pedagogiki specjalnej wzrasta, ponieważ powstaje coraz więcej przedszkoli z ofertą dla dzieci ze spektrum autyzmu, ze specjalnymi potrzebami, czy też z inną niepełnosprawnością. (...) Istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi i coraz więcej jesteśmy skłonni za takie usługi zapłacić. Widać to w ofertach pracy. Istnieje ogromna luka na rynku – w Polsce brakuje kompetentnych osób, które mogłyby w tych przedszkolach pracować."

✅ Zapraszamy do przeczytania wywiadu z dr Anetą Kokot - pedagogiem, terapeutą, doradcą zawodowym i wykładowcą w GSW Milenium.

 

Nasi wykładowcy są PRAKTYKAMI - dr Paulina Gołaska
czwartek, 6 września 2018, Natalia Jędrzejczak

Rozpoczynamy nowy cykl. Będziemy przybliżać Wam kadrę akademicką Milenium. Co ważne, nasi wykładowcy są ❗PRAKTYKAMI - w swojej pracy zawodowej stawiają nacisk na przełożenie nauki na życie codzienne. Zobaczcie sami!

⏩ DR PAULINA GOŁASKA

Specjalizuje się w terapii relacyjnej. Autorka projektu „Autyzm relacyjnie” www.inkubatorwins.pl/autyzm-relacyjnie/, www.autyzmrelacyjnie.pl.

✅ Z wykształcenia psycholog i pedagog specjalny. Z zamiłowania terapeuta dziecięcy. Na co dzień pracuje klinicznie oraz prowadzi zajęcia z zakresu pedagogiki specjalnej i psychologii.

Studia podyplomowe - ostatnie wolne miejsca
środa, 5 września 2018, Natalia Jędrzejczak

STUDIA PODYPLOMOWE w GNIEŹNIE

Już w najbliższy piątek 7 września br. odbędą się zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych (rekrutacja zimowa) na specjalnościach:

  • zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  • zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami tańca, oraz
  • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika.

21-23 września br. zjazd dla specjalności (rekrutacja zimowa):

  • bibliotekoznastwo z informacją naukową
  • wiedza o społeczeństwie.

STUDIA PODYPLOMOWE w PILE:

28-29 września br. odbedą się zajęcia dla słuchaczy (rekrutacja zimowa) specjalności edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - oligofrenopedagogika.

Informujemy, że istnieje możliwość zapisania się na powyższe specjalności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych.

 

Nowa książka naszego wykładowcy!
czwartek, 23 sierpnia 2018, Natalia Jędrzejczak

Mamy przyjemność przedstawić nową publikację dr hab. Armina Mikos von Rohrscheidt prof. GSW Milenium, na temat coraz popularniejszej turystyki kulturowej.

KUP
➡ Zobacz SPIS TREŚCI

✅Turystyka kulturowa przeżywa dzisiaj widoczny renesans. Oprócz tradycyjnych form aktywności bardzo popularne stały się w ostatnich latach choćby ❗SPACERY MIEJSKIE, które pozwalają odkrywać tajemnice swojej okolicy. Coraz więcej osób interesuje się własnym otoczeniem i jego historią, nie tylko lokalną, lecz także regionalną.

Oferta studiów podyplomowych
czwartek, 9 sierpnia 2018, Natalia Jędrzejczak

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą studiów podyplomowych na rok akademicki 2018/2019

👉 Informator 2018/2019

📢 PROMOCJA! Przy zapisie do 31 sierpnia 2018 roku jednorazowo upust 100 zł na czesne*
*Upust obowiązuje przy dostarczeniu kompletu dokumentów do 31.08.2018 r.

Partnerzy uczelni