Aktualności

Gość


Nasi wykładowcy to klucz do sukcesu studentów GSW Milenium
wtorek, 5 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W poniedziałek 4 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej UMiG Skoki odbyła się prezentacja przewodnika turystycznego pt: Skoki i okolice na sześć sposobów, opracowanego przez Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej oraz Urzędu Miasta i Gminy pod redakcją dra hab. A. Mikosa von Rohrscheidt, prof. GSW Milenium – znanego kulturoznawcy, historyka, praktyka i doświadczonego nauczyciela akademickiego Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Serdecznie gratulujemy.

Galeria

Zajęcia w Parku Miejskim w Gnieźnie
poniedziałek, 4 czerwca 2018, Natalia Jędrzejczak

W sobotę tj. 2 czerwca 2018 roku, grupa studentów II rok studiów licencjackich i studiów podyplomowych GSW Milenium,  realizowała zajęcia z przedmiotu: Edukacja przyrodnicza dziecka  wieku przedszkolnymi i wczesnoszkolnym w formie zajęć kontaktu z praktyką. Studenci wraz z prowadzącą ćwiczenia audytoryjne i  ćwiczenia konwersacyjne mgr Dorotą Piechota udali się w  do Parku Miejskiego im. Władysława  Andersa w Gnieźnie.  Tamże, w miejscu Atrium przeprowadzono wykład wprowadzający w zagadnienia strategii pracy na temat: Rola edukacji przyrodniczej realizowanej w środowisku naturalnym.

Oferta pracy kierownik biblioteki/bibliotekarz
wtorek, 29 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Odjazdowy Bibliotekarz 2018
niedziela, 27 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

To już 5. edycja Odjazdowego Bibliotekarza organizowanego w Gnieźnie przez Instytut Kultury Europejskiej UAM, Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną oraz Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium. Tym razem trasa dla zaawansowanych rowerzystów wiodła z Gniezna do Powidza i z powrotem. Jak co roku frekwencja dopisywała, a na miłośników książek i rowerów czekało wiele atrakcji. W przerwie, na trasie rajdu odbył się konkurs na szybkie przeczytanie wiersza z tomiku „Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy” Małgorzaty Strzałkowskiej. Natomiast na mecie można było zregenerować siły częstując się przygotowanym posiłkiem, a później przejrzeć ofertę bookcrossingu.
Serdecznie dziękujemy sponsorom: pani Paulinie Hennig-Klosce posłance na Sejm RP, panu Zbigniewowi Dolacie posłowi na Sejm RP, panu Pawłowi Arndtowi posłowi na Sejm RP, panu Robertowi Gawłowi senatorowi RP oraz Piekarnio-Cukierni „Familijnej” Fałkowo, a także panu Jakubowi Gwitowi wójtowi Gminy Powidz za gościnę.
Dziękujemy również rowerzystom za atmosferę, którą tworzą.

Galeria

Bezpłatne szkolenia
piątek, 25 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gnieźnie zaprasza na bezpłatne szkolenia

Konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkół branżowych”
środa, 23 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniu 22.05.2018r. w Poznaniu odbyła się konferencja „Pasje zawodowe – budowanie pozytywnego wizerunku szkół branżowych” zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu pod honorowym patronatem pana Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W konferencji wzięli udział przedstawiciele: Jednostek Samorządu Terytorialnego, Izb Rzemieślniczych, Cechów, Przedsiębiorców, Szkół podstawowych i branżowych z Wielkopolski. Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium reprezentowali: Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anna Knocińska oraz Rektor dr Hubert Paluch z wystąpieniem nt. „Pasja w pakiecie z dyplomem”.

Galeria
Program

(źródło: www.cwrkdiz.poznan.pl)

Ognisko integracyjne na WZ GSW Milenium
niedziela, 20 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Studia w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium to nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale i wspólny odpoczynek. Ognisko integracyjne 2018 już za nami…

Galeria

Oferta pracy
piątek, 18 maja 2018, Natalia Jędrzejczak
Wystawa fotografii Waldemara Stube pt. "Codzienność"
środa, 16 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

Na wystawę fotografii Waldemara Stube pt. "Codzienność" do BIBLIOTEKI zapraszamy.
Zdjęcia powstały w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

Autor: Waldemar Stube, urodzony w 1982 r., z wykształcenia pedagog.
Wraz z bratem stworzyli studio fotograficzne Fotostube w Gnieźnie.
Laureat Grand Press Photo, WKF National Geographic, Monochrome Photography Awards, Wielkopolska Press Photo.
Od 7 lat prowadzi audycję fotograficzną Zoom na antenie Radia Plus Gniezno. Wykładał fotografię w IKE UAM w Gnieźnie.
Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Szczęśliwy mąż. Szczęśliwy ojciec Julii i Tymoteusza.
Fotografia daje mu dystans do rzeczywistości. Przed każdą sesją lubi wypić filiżankę kawy z modelem i porozmawiać z nim o fotografii, filmie, danej chwili…
Pasjonat kina. Niekwestionowany szczęściarz życiowy.

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności profilaktyki, resocjalizacji i readaptacji społecznej”
środa, 16 maja 2018, Natalia Jędrzejczak

W dniach 14-15 maja 2018 roku w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Konteksty efektywności profilaktyki, resocjalizacji i readaptacji społecznej” nt. Kapitału i deficytu pedagogiki wsparcia społecznego. Od wykluczenia do integracji.  Jednym z głównych organizatorów była Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium. Patronat nad konferencją sprawował Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

Konferencję otworzyli przedstawiciele władz uczelni - organizatorów: dr Hubert Paluch, prof. GSW Milenium - Rektor GSW Milenium, dr Anna Knocińska - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych GSW Milenium, prof. zw. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk - Rektor WWSSE w Środzie Wlkp. oraz doc. dr Przemysław Frąckowiak - Prorektor WWSSE w Środzie Wlkp.
Wystąpili również zaproszeni goście: Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz oraz Senator RP – Robert Gaweł.
Obrady rozpoczęły sesje plenarne, podczas których omawiane były m.in. zagadnienia związane z pedagogiką wsparcia społecznego.

Po zakończeniu sesji plenarnych uczestnicy brali udział w pięciu sesjach panelowych. Podczas sesji omówione zostały zagadnienia związane z: interdyscyplinarnymi kontekstami problemów społecznych w cyklu życia człowieka, kapitałem i deficytem polskiego systemu resocjalizacji, starością jako przedmiotem społecznej troski - założenia a realia systemu wsparcia osób w podeszłym wieku, specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - praca na zasobach uczniów, rodziny i szkoły oraz z działalnością organizacji studenckich jako inwestycji w rozwój kapitału społecznego.

Uczelniane organizacje studenckie jakie wzięły udział w konferencji oraz wystąpiły podczas panelu nr 5 to m.in.: przedstawiciele Samorządu Studenckiego GSW Milenium, Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” GSW Milenium, Koła Naukowego Baby Start GSW Milenium, Koła Naukowego Resocjalizacji US, Koła Młodych Pedagogów PWSZ we Włocławku czy też Koła Naukowego Absolwentów Pedagogiki WWSSE w Środzie Wlkp.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w warsztatach szkoleniowych, odrębnie certyfikowanych. Tematyka warsztatów była związana z pracą z rodzicami w poradnictwie krótkoterminowym, odpowiedzialnością prawną i społeczną pedagoga, mobbingiem – zagrożeniem życia zawodowego, komunikacją bez granic – czyli integracją przez komunikację, autyzmem relacyjnym czy też z osobami dotkniętymi problemem uzależnienia.

Ponadto podczas konferencji miała miejsce wystawa fotografii Waldemara Stube pt. „Codzienność”. Zdjęcia powstały w Zakładzie Karnym w Gębarzewie, które otrzymały  wyróżnienie National Geographic w kategorii Fotoreportaż.

Konferencja została zorganizowana przez: Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium, Wielkopolską Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Środzie Wielkopolskiej, Pracownię Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, Uniwersytet Zielonogórski oraz Global Partnership Management Institute (Kanada/USA).

Zapraszamy na fotorelację

www.konferencja.milenium.edu.pl