NASZE SZKOŁY
Witaj Nieznajomy!
Nasze lokalizacje:
Piła
Polski >> Piła >> Kandydat >> Podyplomowe >> Biuro karier >> Jak pisać CV?
Jak pisać CV?

Jak napisać CV?

Czym w ogóle jest CV?

CV czyli Curriculum vitae z łacińskiego oznacza

„bieg/przebieg życia”, to zatem nic innego

jak życiorys zawodowy, podsumowanie

edukacji i ścieżki zawodowej....

cv_400

Dla kandydata do pracy to swego rodzaju wizytówka, a dla pracodawcy to odpowiedź na to czy autor danego CV jest odpowiednim kandydatem do zatrudnienia. Dlatego tak ważne jest aby CV było napisane najlepiej jak tylko potrafimy – liczy się nie tylko zawartość ale także ogólny wygląd i szata graficzna naszego dokumentu.

Jak wygląda CV?

Dobrze napisane CV to połowa sukcesu w procesie rekrutacyjnym. Co zrobić, żeby CV było naszym atutem? Wystarczy, że zapoznasz się  kilkoma podstawowymi zasadami pisania swojego życiorysu. Oto kilka z nich:

CV powinno być krótkie i mieć prostą formę (najlepiej żeby zajęło jedną, maksymalnie 2 strony; pamiętaj żeby tekst był wyjustowany i miał jednakową czcionkę w całym dokumencie, np. Arial 10).

klasyczne CV jest przejrzyste i składa się z następujących elementów:

• NAGŁÓWEK – CV jest dokumentem, a każdy dokument powinien posiadać nagłówek, wiele osób o tym zapomina. Napisz co to jest, tak, żeby pracodawca od razu wiedział z czym ma do czynienia.

• DANE OSOBOWE I KONTAKTOWE – w tym miejscu powinieneś podać swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail oraz datę urodzenia, ewentualnie zdjęcie.

Adres podaj taki pod którym można cię faktycznie zastać, niech to będzie adres korespondencyjny.

Pamiętaj również o tym aby podać aktualny numer telefonu i taki adres e-mail, który na bieżąco sprawdzasz.

Zadbaj również o to aby twój e-mail brzmiał poważnie. Najlepiej żeby zawierał imię i nazwisko, np. jan.kowalski@..., j_kowalski@..., kowalskijan@....; unikaj maili niepoważnych typu: kotek23@..., boskijohn@...  czy malutka52@... oraz niezrozumiałych i trudnych do zapamiętania, np.

Biuro karier
NAJLEPSZA UCZELNIA NIEPUBLICZNA W WIELKOPOLSCE